ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت در سایت]
[فراموشی کلمه عبور]

ارزش شماره دوازده : ما جهت توسعه تعالي جهاني با خدمت عاشقانه به يكديگر و فرصت‌سازي و پرورش اعتقاد در ديگران منجر به توانمندسازي انسانهاي پيرامون خود مي‌شويم و با اعمال و كلام ارزشمند خود، ديگران را نيز به مسير و رسالتمان علاقمند مي‌نمائيم

موقعیت صفحه: صفحه اصلي > اخبــار > اخبار داخلي كانون مدیریت زمان ضرورت زیستن در عصر حاضر

گزارش اولین کارگاه مدیریت زمان(اسفند ٨٧)

کُد مطلب: ١٧٦٣

تعداد نمایش مطلب: 4442

‌ساعت‌و تاریخ درج مطلب: ١٦:١٧ شنبه ٨ فروردين ١٣٨٨

   

 

  تدارکات و برنامه ریزی سمینار

    گزارش سمینار و برنامه های آن

    ویژگی ها و وجه تمایزات سمینار قانون آشکارسازی 

تیم اجرایی سمینار(همکاران و همیاران)

    گزارش تصویری کارگاه

سمینار و کارگاه میریت زمان - مدرس مهدس سادات کیائی

 تدارکات کارگاه :

 

با توجه به اهمیت و لزوم آگاهی به تکنیک های مدیریت زمان برای همگی افراد در سنین و سطوح مختلف تحصیلات، این سمینار ، به پیشنهاد، برنامه ریزی و طراحی مهندس سید هومن سادات کیائی شکل گرفت و مقرر گردید تا در تاریخ 2/12/87 به سرپرستی واحد امور اجتماعی انجام گیرد. امور تدارکاتی آن از هفته قبل آغاز شد که شامل  رزرو سالن و خرید مواد غذایی جهت پذیرایی ها و نهار و هماهنگی همیاران و حمل و نقل وسایل و نصب تجهیزات از روز قبل  با کمک چند نفر از همیاران و همکاران بود .

 

جلسه همیاری کارگاه مدیریت زمان

 

در روز کارگاه نیز چند نفر از همیاران عاشق که خود نیز اولین بار بود این مطالب را اموزش می دیدند در جلسه همیاری از ساعت 7:00 حضور داشتند و چلسه همیاری توسط نیکدخت شریف فر و مربی دوره ها برگزار گردید و بعد از تقسیم مسئولیتها همگی با انجام گانگ هو و مراقبه سر پستهایشان قرار گرفتند .

 

جلسه همیاری کارگاه مدیریت زمان

 

 این سمینار با اهداف ارزشمند زیر طراحی گردید :

1.      آشنا نمودن شرکت کنندگان با مفاهیی همچون زمان، و مدیریت آن

2.      چگونگی استفادة بهینه از زمان و بهره مندی از زمانهای مرده

3.      برنامه ریزی و هدایت امور زندگی جهت اجرایی نمودن آنها

4.      کسب آرامش، دقت و لذت بیشتر از انجام امور

5.      کسب بازدهی بیشتر در استفاده از زمان های در ظاهر  بلااستفاده

 

همیاران کارگاه مدیریت زمان -  اسفند 87

 

 

 

گزارش سمینار :

 

در عصر حاضر سرعت زیاد دریافت اطلاعات، گستردگی امور زندگی در ابعاد مختلف جسمی، روحی، شغلی، تفریحی و کسب مهارتها برای داشتن زندگی بهتر و متعالی تر، افزایش سرعت در ارتباطات و تبادل اطلاعات ، تعداد زیاد جمعیت و به تبع آن افزایش روزافزون نیاز انسانها به دریافت کلیة خدمات، نیاز به افزودن سرعت زندگی را یادآور می شود. و لزوم سرعت فعالیت ها، تفکر و عملکرد را در انسانها متذکر می گردد .

 

کارگاه مدیریت زمان - کانون مهندسین کیمیا - اسفند 87

 

در این میان تقریباً همة انسانها نیازمند وسعت زمانی ای هستند تا به کلیة امور خود رسیده و با تقسیم بندی خوب زمانی در ابعاد مختلف زندگیشان، از این حفظ تعادل لذت ببرند. اما ناهماهنگیهای موجود در ابعاد مختلف زندگی ماشینی، در اکثر موارد انسان را صرفاً متوجه ضروری ترین نیازهای او مثلاً داشتن شغلی جهت درآمدزایی و نهایتاً گذران زندگی می نماید و این مسئله توجه انسانها را به دیگر امور زندگیشان کمرنگ نموده و این در حالیست که اکثریت از کمبود زمان برای انجام دیگر امور زندگیشان شکایت می کنند.

با تفاسیر بالا ،آگاهی و یادگیری فن و مهارت مدیریت زمان می تواند به وسعت زمان پیش روی ما بیانجامد و کارآیی و اثربخشی ما را در ابعاد مختلف زندگی ارتقاء بخشد.

 

مجری کارگاه - علی جمالی - مدیریت زمان

 

بر پایة همین امر مهم، کانون علمی پژوهشی مهندسین تحول کیمیا در ادامة کلیة فعالیتهایش در زمینة آموزش مهارتهای مهندسی تحول و تعالی انسانی، اقدام به برگزاری کارگاه یکروزه با موضوع مدیریت زمان برای مدیران، دانشجویان و تمامی  علاقمندان پرداخت .

علاقمندان به موفقیت و کسب بازدهی بیشتر در امور زندگی و کسب و کار برای آشنایی و بکارگیری آن و استفادة بهینه از زمان و ذخیرة ساعات اضافی برای انجام اموری دیگر ، در این سمینار حضور یافتند.

 

کارگاه مدیریت زمان - مهندس سادات کیائی

 

سمینار در روز جمعه 2 /12/87 ، از ساعت 8:30 صبح در سالن اجتماعات بیمارستان مدرس شروع به کار کرد و با پخش کلیپ های مرتبط با موضوع سمینار، تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گشت.  مجری محترم سمینار، آقای جمالی، پس از سلام و عرض ادب خدمت حضار محترم حضورشان را مبارک و پر از نیکی دیده و پس از ارائه نکاتی کوتاه از مقررات جلسه، به همة میهمانان خیر مقدم گفته و شروع برنامه را اعلام نمودند.

در ادامه مهندس سید هومن سادات کیائی، برای آغاز بحث مدیریت زمان، روی سن آمده و جلسة اول سمینار را با اشاره به نکات مهم و قابل توجه در دروس و فهرست مطالب ارائه شونده در سمینار، را آغاز نمودند.

در ابتدا به یک ویژگی مهم زمان اشاره نمودند که : زمان منبعی محدود است که برای همة انسانها مقدار آن ثابت بوده و هیچکس نمی تواند مقدار بیشتری از آن را تولید نماید و در نتیجه از سرمایه های با ارزش زندگی محسوب می گردد.

 

مراقبه جهت هماهنگی ذهنها برای شروع کارگاه مدیریت زمان

 

در نتیجه برای حفظ این سرمایة ارزشمند روی شناخت ابعاد مختلف درونی و بیرونی، که مانع تحقق حفظ این سرمایه و هدر رفتن آن می گردند باید دست گذاشت و به شناخت و ریشه یابی آنها و رفع مشکلات مربوط به آن پرداخت.

در رابطه با همین موضوع حضار به انجام تمرین پرداخته و عوامل و مقاومت های درونی خویش را که در مدیریت نمودن زمان با آن مواجه بودند را ردیابی نموده و در مورد آن تفکر کردند. به اعتقاد مهندس سادات کیائی، یکی از مهمترین موانع مدیریت در زمان، الگوها، ارزشها و باورهای ذهنی مخرب و ناکارآمد هستند.

 

کارگاه مدیریت زمان - کانون مهندسین کیمیا - اسفند 87

 

در ادامة این مبحث تمرین و مراقبه ای جهت اصلاح این الگوها و تصاویر ذهنی اشتباه و منفی ارائه گشت تا حضار از این پس با باورها و تصاویر صحیح تری، به مقولة زمان و مدیریت آن بنگرند و بهتر از قبل بتوانند آن را کنترل کنند.

در ادامه ، هدف گذاری و ضرورت و لزوم انجام این امر برای حضار بطور کامل توضیح داده شد و با بکارگیری فرمهایی از پیش طراحی شده به بررسی و کار بر روی این مهم پرداخته شد. ( هدفمندی به عنوان یک مهرة اصلی و مهم در مدیریت زمان، به این مقوله سمت و سو می دهد و شخص را وارد موقعیتی می سازد که خودش از پیش به برنامه ریزی زمانی برای امور منتهی به هدفش بپردازد.)

 

کارگاه مدیریت زمان - کانون مهندسین کیمیا - اسفند 87

 

لذا این بخش با تأکید و استفاده از فرمها و نکات آموزشی مفید و کاربردی خود تدریس گردید.

نحوة بکارگیری فرمها و چگونگی بهره مندی از آنها به بهترین نحو برای آگاهی به برنامه ریزی روزانه و هفتگی و زمانبندی برای آنها یکی از بخشهای مهم این کارگاه برای بهره مندی بیشتر از زمان بود. در این فرمها برای افزایش دقت در مدیریت زمان، راهکارهایی جالب ارائه شد که در عین سادگی ، برای دستیابی به مدیریت زمان خوب، بسیار کاربردی بودند.

 

مهندس سادات کیائی - کارگاه مدیریت زمان

 

محاسبه  جالبی که استاد سادات کیائی به حضار نشان دادند اینکه  هرکدام از تکنیک ها اگر بتوانند تنها 5 دقیقه در روز به ما وقت خالی اضافه کنند در پایان سال 1825 دقیقه، معادل کمی بیشتر از 30 ساعت ( بیشتر از 1 روز ) به وقت آزاد ما در سال افزوده می گردد !

 

گفتنی است که مهندس سادات کیائی به لزوم مدیریت بر خویشتن در نوع برنامه ریزی و زمانبندی برای آن تأکید بسیار داشته و تعقل عمیق و هوشیارانه در مورد برنامه ریزی برای امور را امری ضروری می دانستند.

تکنیک تولید انرژی و هیجان - کارگاه مدیریت زمان

 

یکی از ویژگی های خوب این کارگاه صمیمیت حضار  در زمان تدریس با مدرس و با یکدیگر بود که فضای یادگیری را بسیار جذاب و شاد نموده بود . در ضمن در زمان نهار طبق تاکید مهندس سادات کیائی افراد به گروه های چند نفره تقسیم شدند و ضمن صرف نهار همراه با تمرکز و دعا ، با یکدیگر از تجربه های خوبشان در مرود فنون مدیریت در زمان صحبت نمودند .

 

مشارکت حضار در زمان نهار - کارگاه مدیریت زمان     

مشارکت حضار در زمان نهار - کارگاه مدیریت زمان     توزیع نهار بیش شرکت کنندگان - کارگاه مدیریت زمان

 

یگی از مهترین تکنیکهای بیان شده در این کارگاه که آنرا متفاوت تر از سمینارهای عمومی سطح جامعه نمود ، استفاده از قانون آشکارسازی در کاهش زمان انجام امور و فعالیتها بود که بامثالهایی که مربی کارگاه و همچنین نمونه های تجربی حضار بیان نمودند بسیار زیبا در ذهن و اعتقاد شرگت کنندگان قرار گرفت .  چراکه ما می دانیم طبق قانون اشکارسازی همه چیز بازتاب برآیند درونیات خود ماست ، لذا اگر باور کنیم و در تصاویر ذهنیان قبل از انجام هر کاری ببینیم که زمان انجام آن کار بسیار کاهش می یابد ، قطعا چیدمان امور توسط قدرت خداوند طوری رقم می خورد که کارها با کیفیت بیشتر و آرامش بهتر و در زمان کمتری انجام گیرد .

 

سید هومن سادات کیائی - کارگاه مدیریت زمان - اسفند 87

 

از دیگر نکات مهم این کارگاه، ارائه راهکارهایی برای برطرف نمودن نیاز همة انسانها در رسیدگی به ابعاد اصلی زندگیشان مثل امور شخصی، خانوادگی، تفریحی و معنوی و ... بود و همچنین ارائة راهکارهایی برای افزایش بازدهی در مدیریت زمان و نکاتی دیگر از این دست .

در نهایت برای تصویر سازی خوب و جایگزین کردن تصاویری که حاکی از وسعت زمان و مدیریت خوب آن توسط حضار بود ، یک ریلکسیشن چند دقیقه ای توسط استاد انجام گرفت و همگی با کاربرد قانون آشکارسازی، برای مدیریت هرچه بهتر زمان تصویرسازی ذهنی نمودند. و به این ترتیب سمینار پایان یافت و پس از آن 15 دقیقه به زمان پرسش و پاسخ اختصاص داده شد و حضار به پرسش حضوری از استاد پرداختند.

 

تکنیک وانهادگی و تصویرسازی جهت افزایش توانایی در مدیریت زمان

ویژگیهای این سمینار :

 

·        از ویژگیهای جالب توجه این سمینار زمان بندی خوب و مناسب آن بود که با مدیریت زمانی خوب رأس ساعت 19:30  و طبق برنامه پیش بینی شده کارگاه پایان یافت

 

مهندس سادات کیائی - کارگاه مدیریت زمان

 

·        دیگر ویژگی این سمینار مثالهای عینی مهندس سادات کیائی از تجربیات شخصی شان در عملی نمودن مدیریت زمان در امور کاری و زندگیشان بود. همچنین مشارکت های خوب و ارزشمند میهمانان در کلیة مباحث آموزشی به پویایی سمینار افزوده بود. 

 

مشارکت حضار - کارگاه مدیریت زمان    مشارکت حضار - کارگاه مدیریت زمان

 

·        انجام مراقبة ذهنی و ریلکسیشن در ابتدا و انتهای سمینار که منجر به نهادینه تر شدن مباحث گردید و همچنین همراهی آن با تکنیک تصویر سازی ذهنی در عملی شدن هرچه بهتر مدیریت زمان در طول روز ، نقش مؤثری داشت.

 

مراقبه جهت هماهنگی ذهنها برای شروع کارگاه مدیریت زمان

 

·        حضور اکثر اعضای همگام با تعالی که در مفاهیم و اصول مهندسی تحول و تعالی از شرکت کنندگان عمومی بسیار قوی تر و هوشیارانه تر عمل می نمودند .

 

مشارکت حضار - کارگاه مدیریت زمان

 

کادر اجرائی :

 

طراح آموزشی و مدرس کارگاه : مهندس سید هومن سادات کیائی

مدیر برنامه:  مهندس نیک دخت شریف فر

مسئول  امور اداری: مهرنوش بیوک افشاری

تدارکات : همکاران کانون و آقای جواد دهقان

مجری: علی جمالی

عکاس ها: جلال نیشابوری، خشایار قشقایی

مسئول فروش : مهندس آزاده سبز

مسئول سالن بیمارستان مدرس: آقای پور محمد

و 7 نفر از دیگر همیاران عزیزی که ما را در اجرای این برنامه عاشقانه یاری نمودند. از حضور و همیاری این عاشقان بسیار ممنون هستیم .

 

همیاران کارگاه مدیریت زمان -  اسفند 87

 

تهیه و تنظیم گزارش : واحد امور اجتماعی کانون کیمیا

 

گزارش تصویری کارگاه

کارگاه مدیریت زمان - کانون مهندسین کیمیا - اسفند 87  

مهندس سادات کیائی - کارگاه مدیریت زمان    مشارکت حضار - کارگاه مدیریت زمان

  

 
 

    *********

ساعت و تاریخ درج مطلب: ١٦:١٧ - شنبه ٨ فروردين ١٣٨٨

کُد مطلب: ١٧٦٣  -  تعداد نمایش مطلب: 4442

 

                               نسخه چاپي                        ارسال به دوست                       

                   

نظرات بینندگان
رضا یارلو
1392/03/11 22:58
0
1
سلااام...انشالله پر از زمان و انرژی باشیم...متشکرم که اون موقع این سمینار برگزار شد ومن از شرکت کنندگان این سمینار بودم با اینکه چیزهایی که اونجا یاد گرفتم رو کاربردی نکردم ولی باز خداروشکر میکنم که توی اون جمع بودم و حداقل چیزهایی خوبی درمورد زمان یاد گرفتم و اون رو ارزشمندتر از قبل می دونم متشکرم از استاد خوبم و همیارها و همکارهای اون زمان که باعث شدند این سمینار به خوبی برگزار بشه...انشالله که خداوند صلاح بدونند و دوباره این نعمتها رو داشته باشیم و انشالله که به شکل حقیقی توبه گذار باشم و از آموخته هام استفاده کنم تا خداوند به شوق بیاد و نعمتهامون رو احیا و توسعه بده....خدایا شکرت برای همه نعمتهای زندگیم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


                                     جدیدترین  برنامه‌ها  و  محصولات كانون

دوره آنلاین «ساماندهی محیط کار و زندگی»

به زودی !

مجموعه خودسازی 2(به زودی)

شامل چند نوع وانهادگی و مراقبه کاربردی و کوتاه

جستجوی پیشرفته   
جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
منو اصلی
عنوان
عنوان

آمار بازدیدکنندکان

بازدیدکنندگان صفحه:  264409
کل بازدیدکنندکان:   6189245
بازدیدکنندگان امروز:  224
بازدیدکنندگان آن‌لاین:  14
زمان بارگزاری صفحه: 0/2969 ثانیه
             صفحه اول                           کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین تحول کیمیا است(راه‌اندازی 1385)                           تماس با ما